تبلیغات
كركوندیها - جوان ۲۵ ساله از اجرای حکم قصاص رهایی یافت
تاریخ : جمعه 3 آبان 1392 | 05:00 ب.ظ | نویسنده : همشهری

در صحنه زندگی بشر کمتر کسی را می توان یافت که از عیب پاک بوده و از لغزش مصون باشد،اگرهم چنین افرادی پیدا شوند، بسیارنادرند، زیرا انسان همواره گرفتارکشمکش غرایز حیوانی و تمایلات عالی انسانی خویش است و هرکاری که از او سر می زند، فرآیند نزاع این دو نیرواست،پس به طور طبیعی نمی توان انتظار داشت همه کارهای یک فرد درست و پسندیده باشد، هرکس به مقتضای حال خودکم و بیش لغزش‌هایی دارد. زیان ناشی ازاین لغزش‌ها، همیشه منحصر به خود انسان نمی شود بلکه در مواردی گریبان دیگران را نیز می گیرد و موجودیت و منافع آنان را به خطر می اندازد.

 اگرقرار باشدهمه خطاکاران با هر وضعیتی مجازات شوند ،هرکس بخواهدآزار و اذیت دیگری را تلافی کند،دیر یازود از او انتقام بگیرد،چه پیش خواهدآمد و صحنه زندگی بشری را چه جهنم سوزانی ازخشم،کینه و نفرت فراخواهدگرفت؟

اینجاست که سخن از مکارم اخلاقی و فضایل عالی انسانی به میان می آید و ارزش والای آنها مشخص می شود.

0.14jpg

عفووبخشش یکی از این مکارم والا و بلکه به قول حضرت امیرالمؤمنین علی(ع)تاجی زینت بخش برسرهمه آنها است”گذشت زینت بزرگواری‌ها است”این خوی پسندیده ،پرتویی از مسرت واقعی و موجی از عواطف و احساسات انسان دوستانه رادردلها ایجاد می کند.کینه ها و دشمنی ها رااز آن می زداید و موجب می شود که خصم دست از خصومت برداشته و طرح دوستی و محبت بریزد.

گذشت یکی از اصول اساسی برخورد با لغزشها است، قرآن کریم حتی درهمان آیاتی که کیفر ومجازات را برای مجریان و گناهکاران تشریع می کند، مؤمنان رااز خطر و زیان آنان برحذر می دارد گذشت و چشم پوشی از خطایشان را بعنوان یک ارزش برتر مطرح می سازد.

به گزارش خبرنگارخبرنامه فولاد مبارکه اصفهان یک جوان ۲۵ساله محکوم به قصاص نفس درروز یکشنبه ۲۸مهرماه سال جاری درلحظه اجرای حکم باتلاش و پیگیریهای شرکت فولادمبارکه اصفهان بااخذ رضایت ازاولیای دم ازدارمجازات رهایی یافت .بنابر همین گزارش این جوان باحکم مراجع قضایی پس از ۷سال محکومیت در زندان به جرم قتل نفس محکوم به قصاص نفس شده بود.

مهرداد محمدی  در سال ۸۵ طی درگیری باجوان ۲۵ ساله دیگری بنام مجید رفیع زاد ( کرکوندی ) اهل روستای حسن آباد تنگ بیدکان  اورا به قتل رسانده بود و با تلاش دکتر سمیعی نژاد مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان و دستور پیگیری به روابط عمومی و شورای حل اختلاف شهر کرکوند طی چند جلسه نشست و گفتگو با پدر، مادر و برادران مقتول و بیان فرامین و دستورات دین مبین اسلام درخصوص بخشش و گذشت این جوان ، با اخذ رضایت از پدر و مادر مقتول مورد عفو بزرگوارانه این خانواده قرار گرفت و فرصت مجدد برای زندگی و اصلاح بدست آورد.