تبلیغات
كركوندیها - برترین بناهای باستانی دنیا
تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1391 | 07:35 ب.ظ | نویسنده : همشهری

                                                 

شکوه و عظمت آثار باستانی و بناهایی که پیشینیان برای مردم عصر حاضر به جای گذاشته اند، هر بیننده ای را افسون می کند.
در میان این آثار، بناهایی وجود دارند که گذشته از جلال و هیبت، شگفتی و حیرت تماشاگران را هم به دنبال دارند.
در این گزارش شما را با برترین های آثار باستانی در سراسر دنیا آشنا می کنیم.

۱- تئوتیهواکان
نام مکانی باستانی در حوزه آبگیر مکزیک است و مجموعه ای از اهرام را در خود جای داده که ساختارشان مشابه ساختمان هاییست که به زبان محلی به آن تئوتیهواکان می گویند.
این اهرام شگفت انگیز  که تاریخچه ساختشان به عصر پیش کلمبیا باز می گردد، دارای خانه های مسکونی، دیوارنما و هرم هستند.
گفته می شود این مکان شهری با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است.

تئوتیهواکان

۲- معبد کارناک
این معبد که در مصر واقع شده، چشم هر بیننده ای را خیره می کند. اولین پرسشی که با دیدن این معبد به ذهن بیننده می رسد این است که انسان های آن زمان چگونه توانسته اند چنین ساختار دقیقی را بدون کمک گرفتن از فناوری های کامپیوتری بنا کنند.
مورخان بر این باورند که این معبد در حدود قرن شانزدهم ساخته شده است.

معبد کارناک

۳- معابد و بتکده های باگان
هر چند امروز همچون خرابه ای می نماید، اما پیشینه ای با شکوه دارد. این بنا در برمه و در شهر باگا قرار گرفته و اعتقاد بر این است که این مکان کانون تمدن های اولیه بوده است.
در حال حاضر، تعداد زیادی معبد و بتکده با وضعیتی اسفناک به شدت نیازمند مرمت و بازسازی هستند که اگر به آنها توجه نشود، فرو خواهند ریخت.
مهمترین دلیل اینکه باگان این روزها وضعیت مناسبی ندارد این است که ارتش برمه از به رسمیت شناختن بناهای تاریخی به عنوان میراث جهانی امتناع می ورزد.

معابد و بتکده های باگان

۴- شهر ممنوعه
شهری قدیمی در پکن، پایتخت چین است. بسیاری از گردشگرانی که این بنا را دیده اند، تماشای آن را به دیگران هم توصیه می کنند.
قدمت شهر ممنوعه به دهه ۱۴۰۰ می رسد، اما در حال حاضر بسیاری از آن از بین رفته ولی حدود ۹۸۰ ساختمان باقی مانده فضایی نزدیک به ۷/۸ میلیون فوت مکعب را به خود اختصاص داده اند.
این شهر در واقع روایتگر فرهنگ چینی است و بسیاری از ساختمان هایش زیر نظر موزه کاخ هستند، هرچند برخی دیگر از آنها هنوز هم مورد استفاده دولت قرار می گیرند.

شهر ممنوعه

۵- تخت جمشید
این بنای باشکوه که در مرودشت در استان فارس واقع شده را داریوش بزرگ بنیان گذاری کرد و پسرش خشایارشا و نوه اش اردشیر اول بر وسعت و بزرگی اش افزودند.
در این شهر باستانی ایران که طی سالیان پیوسته، پایتخت مجلل و تشریفاتی امپراتوری ایران در زمان امپراتوری هخامنشیان بوده‌است، مجموعه کاخ‌هایی به نام تخت جمشید وجود دارد.
باور تاریخدانان بر این است که اسکندر مقدونی سردار یونانی در ۳۳۰ پیش از میلاد، به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید و احتمالا” بخش عظیمی از کتابها، فرهنگ و هنر هخامنشی را با اینکار نابود کرد.
تخت جمشید با نام‌های پارسه، هزارستون، چهل منار و پرسپولیس نیز معروف است.

تخت جمشید

۶- آنگکور وات
این مکان باستانی که در کامبوج واقع شده، برای دهه ها پایتخت این کشور بوده است. اگرچه درهای این مکان به روی علاقه مندان بسته است، اما ارزش مذهبی زیادی برای کلمبیایی ها دارد.
تاریخ دانان قدمت این اثر باستانی را قرن ۱۲ میلادی تخمین می زنند.

 آنگکور وات

۷- بالی
بسیاری تاریخ اندونزی را بیشتر از هر جای دیگر با نام بالی می شناسند؛ جاییکه سالانه میزبان هزاران گردشگر از سراسر دنیاست.
اکثر هندوهای اندونزی دربالی ساکن هستند و این مکان باستانی به خاطر رویدادهای فرهنگی و آثار هنری که در آن وجود دارد، شهرت پیدا کرده است.

بالی

۸- ماچو پیچو
باور تاریخ دانان این است که این مکان باستانی که در دره ارومبامبا در پرو قرار دارد، به دست قبیله اینکا درست پیش از ورود کلمبیایی ها بنا نهاده شده است.
این مکان در حدود ۱۰۰سال کانون قدرت اینکاها بوده است و به دنبال از میان رفتن اینکاها و تا سال ۱۹۱۱ به حال خود رها شده بود. با این وجود گزارش های دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد این منطقه درسال ۱۸۴۷ کشف شد.

ماچو پیچو

۹- تاج محل
می گویند شاه جهان تاج محل را به یاد همسر فقیدش در هند بنا نهاد. این بنا در آگرا واقع شده است و یکی از هشت شگفتی جهان به حساب می آید.
تنها انگیزه بسیاری از بازدیدکنندگان تاج محل این است که ببینند، شاه جهان به عشق همسرش چه کاری انجام داده است. شکی نیست که شاه جهان با این کار خود بخش مهمی ازتاریخ را رقم زده است.

تاج محل

۱۰- دیوار چین
هنوز هم برای همه سوال است که چطور تنها ردپای زمین که می توان از آسمان آن را دید، دیوار چین است، شگفتی که این بنا را در زمره برترین آثار باستانی جهان قرار داده است.
دیوار بزرگ چین در واقع مجموعه ای از دیوارهاست که در شمال چین کشیده شده اند و هدف اصلی چینی ها از این دیوار کشی حفاظت از کشور در برابر تهاجم خارجی ها بوده است.
طول این دیوار حدود ۵هزار ۵۰۰ مایل تخمین زده شده است.

دیوار چین

۱۱- اهرام سه گانه
اهرام سه گانه مصر هم که از شگفتی های معماری در دنیا قلمداد می شوند در این فهرست حضور دارند. این اهرام در فهرست عجایب هفتگانه دنیا نیز جای دارند.
مصر باید صنعت گردشگری خود را تا حد زیادی مدیون این اهرام پر ابهت و در عین حال آرام بداند، چرا که سالانه میلیون ها گردشگر برای دیدن آنها به این کشور سفر می کنند.

اهرام مصر


(سیمرغ)

طبقه بندی: دیدنیهایی از سراسر جهان،
برچسب ها: برترین بناهای باستانی دنیا +عکس ؛، فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، مشاهده فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، نسخه جدید فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود برترین بناهای باستانی دنیا، فیلم اکشن برترین بناهای باستانی دنیا، فیلم کمدی برترین بناهای باستانی دنیا، فیلم قشنگ برترین بناهای باستانی دنیا، فیلم جدید برترین بناهای باستانی دنیا، فیلم های برترین بناهای باستانی دنیا، پشت صحنه فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، تصاویر فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، بازیگر فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، تیتراژ فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، نقد فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، سوتی فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، فیلم قدیمی برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم جذاب برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود زیرنویس برترین بناهای باستانی دنیا، زیرنویس برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم هالیوودی برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم با کیفت720 برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم با کیفیت320 برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم با کیفیت پایین برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم با کیفیت بالا برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم کم حجم برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم ایرانی برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم هندی برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم امریکایی برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود فیلم آلمانی برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود زیر نویس انگلیسی فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود زیر نویس فارسی فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، تصویر برترین بناهای باستانی دنیا، بهترین تصویر برترین بناهای باستانی دنیا، جدیدترین تصویر برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود تصویر برترین بناهای باستانی دنیا، مشاهده جدید ترین تصویر برترین بناهای باستانی دنیا، عکس برترین بناهای باستانی دنیا، تصویر جدید برترین بناهای باستانی دنیا، تصویر این ماه برترین بناهای باستانی دنیا، اخبار جدید در باره برترین بناهای باستانی دنیا، تصویر کیفیت دار برترین بناهای باستانی دنیا، تصویر مینیاتوری برترین بناهای باستانی دنیا، کاریکاتور برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود تصویر های برترین بناهای باستانی دنیا، کلیپ برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ امسال برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیک جدید برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ جدید برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ اکشن برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ توپ برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ قشنگ برترین بناهای باستانی دنیا، کلیپ های برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ بازیگر برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود کلیپ فیلم برترین بناهای باستانی دنیا، دانلود زیبای برترین بناهای باستانی دنیا،