تبلیغات
كركوندیها - کوتاه در مورد اسکلت‌های دو عاشق معروف!! + عکس
تاریخ : سه شنبه 3 بهمن 1391 | 07:24 ب.ظ | نویسنده : همشهری


این دو اسکلت عصر نو سنگی که در سیزدهم فوریه سال گذشته شناخته شدند، اسکلت مرد و زنی بودند که سال ها کنار هم دفن شده بودند.

سال ۲۰۰۷ برای باستان شناسان جهان سالی توأم با موفقیت ها و کشف آثار محیرالعقولی همراه بود که در این میان ۱۰ اثر مهم کشف و بحث انگیزترین آنها نیز اسکلت های عشاق یا اسکلت های ولنتاین، دیگر کشف مهم باستان  شناسان بود.

این دو اسکلت عصر نو سنگی که در سیزدهم فوریه سال گذشته شناخته شدند، اسکلت مرد و زنی بودند که سال ها کنار هم دفن شده بودند.

باستان شناسان پس از مطالعه روی دندان های این اسکلت ها که کاملا  دست نخورده باقی مانده  بودند، مشخص کردند این عشاق در جوانی و حدود ۵ تا ۶ هزار سال پیش در این گور دفن شده اند.

کشف این اسکلت ها از آنجا در نوع خود منحصر به فرد به شمار رفت که کشف تدفین دوتایی مربوط به عصر نوسنگی تاکنون در هیچ گزارش  باستان شناسی دیده نشده است.

این اسکلت های پر رمز و راز در ورونای ایتالیا پیدا شدند.

اسکلت‌های دو عاشق

ورونا شهری است در شمال ایتالیا، ناحیه ونتو Veneto کنار رود آدیگه Adige که موقعیت سوق الجیشی آن بین ونیز و میلان و همچنین گذرگاه برنر Brenner که ارتباط دهنده اروپای مرکزی با ایتالیاست، باعث شد بسیاری به این دو اسکلت لقب اسکلت های رومئو و ژولیت بدهند. دلیلشان این بود که اسکلت ها دقیقا در جنوب مانتوآ، واقع در ۲۵مایلی جنوب ورونا، جایی که شکسپیر داستان رومئو و ژولیت خود را در آنجا خلق کرد، کشف شده است.
طبقه بندی: دیدنیهایی از سراسر جهان،
برچسب ها: کوتاه در مورد اسکلت‌های دو عاشق معروف!! + عکس،